بهترین برگر فروشی های تهران

اکثر ایرانیان، برگر ها را با معروف ترینِ آن ها، یعنی همبرگر میشناسند، ولی برگر ها مجموعه ای بزرگ و متنوع از ساندویچ های گِرد و لذیذی هستند که از فرآورده های گوشتیِ (گوسفند، گاو و مرغ) تهیه شده اند و در کنار سایر مخلفاتی نظیر قارچ، انواع پنیر ها و سایر افزودنی های خلاقانه، خوش طعم تر و خواستنی تر میشوند. هنر استفاده از این مخلفات و چگونگیِ طبخِ گوشتِ مورد استفاده در برگر ها، مهم ترین نکته در خوب و خوش طعم شدن این ساندویچ است. یعنی اینکه بدانی از چه مواد اولیه ای استفاده کنی، چگونه از آن برگر بسازی، آن را چگونه و با چه روشی طبخ کنی و در پایان با چه مخلفات، چاشنی ها و سس هایی سرو کنی. همه این موارد دست به دست هم میدهند که یک برگر خیلی محبوب و خوشمزه شود و دیگری پس از چند ماه مگس پرانی مغازه اش را جمع کند.

در تهران رستوران های زیادی با عنوانِ برگر در حال فعالیت هستند و فضای رقابتیِ خیلی خوبی در بین این برگر ها وجود دارد و همین موضوع انتخاب بهترین ها را کار واقعاً سختی کرده است. ما سعی خود را کرده ایم که با نگاهی منصفانه و معیار های استانداردِ خود و بر اساس رای مشتری ها، بهترین برگر های تهران را به شما معرفی کنیم، مطلبی که به صورت سریالی و در 5 بخش تهیه شده است و ترتیب چینش رستوران ها، ربطی به امتیاز و خوب و بد بودن آن ندارد. پس مثل همیشه ما را در این شکم گردی همراهی کنید.

در بین شکم باز ها تا نامی از مجتمع پالادیوم می آید، بلافاصله یاد فود کورتِ پالادیوم می افتند، وقتی سخن از فودکورت پالادیوم باشد، به یاد رستوران برگر فکتوری و با آمدن نام برگر فکتوری، همه به یاد سیب زمینی های خوشمزه و منحصر به فرد این رستوران می افتند! سیب زمینی های منحصر به فرد با سس های عالی و پنیز خوش طعم که با خوردن آن دیگر نیازی به برگر های لذیذ این رستوران را احساس نخواهید کرد! ولی اگر هدفتان از حضور در رستوران برگر فکتوری امتحان کردن برگر های آن است، باز آدرس را درست آمده اید!

تهرانگردی؛ بهترین برگر های تهران (3)

انواع برگر های خوشمزه و خوش پخت با مواد اولیه با کیفیت که با قیمتی نسبتاً بالا برای شما آماده شده اند تا در کنار سس های بینظیرِ این رستوران نوش جانتان گردند و روز خوبی را برایتان رقم بزنند. خلاصه اگر مسیرتان به بالاشهر و مرکز خرید پالادیوم خورد، عزمتان را جزم کنید و با یک سیب زمینی هیجان انگیز خودتان را سورپرایز کنید!

تهرانگردی؛ بهترین برگر های تهران (3)

آدرس: زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، بعد از میدان الف، جنب کوچه عروضی، مرکز خرید پالادیوم، طبقه سوم شمال، برگر فکتوری

تهرانگردی؛ بهترین برگر های تهران (3)

اسلاید برگر

رستورانی تازه تاسیس و موفق در سعادت آباد تهران که فعالیت خود را به طور تخصصی به نوع کوچکی از برگر به نام اسلایدر اختصاص داده است. اسلایدر یک چیزبرگر کوچک و دوست داشتنی است که به خاطر کوچک بودنش امکان صرف آن به مقدار دلخواه و همچنین امکان تجربه همزمان چند نوع از آن برای هر فرد فراهم می شود. احتمالِ اینکه شما با یک اسلایدر سیر شوید، خیلی کم است پس موقع سفارش دادن حداقل دو برگر برای خود در نظر بگیرید.

تهرانگردی؛ بهترین برگر های تهران (3)

نمای بیرونی و فضای داخلی اسلاید هم همانند سایر رستوران های موفقِ شمالِ شهر شیک و خوب است که در مورد اسلاید نظافت و رعایت بهداشت و اخلاق خوب پرسنلش را هم میتوان به تمام این ویژگی های مثبتش اضافه کرد. علاوه بر این ها، طعمِ خوب و متفاوتِ گوشتِ برگر های اسلاید به تنهایی دلیلی قانع کننده برای این است که مشتری این رستوران شوید. در ضمن اسلاید تنها برگر تهران است که برای شما برگر تریبل (سه تایی) هم میزند که شاید تجربه ای جالب برای برگر دوست ها باشد!

تهرانگردی؛ بهترین برگر های تهران (3)

آدرس: سعادت آباد، میدان شهرداری، بسمت چهار راه سرو، خیابان صدف، مجتمع تجاری هرمزان

تهرانگردی؛ بهترین برگر های تهران (3)

ساندويچ آرمن

فست فودی قدیمی، «شبه کثیف» و فوق العاده محبوب در محله تخت طاووس تهران که به خاطر همبرگر های معروف و منحصر به فردش در این لیست ما قرار گرفت. آرمن (Armen) در اکثر مواقع شلوغ است و باید پس از گرفتن نوبت، در انتظار خالی شدن فضا و یا آماده شدن غذایتان بمانید. اکثر مشتریان دائمی آرمن مهم ترین دلیل موفقیت آن را غذاهای با کیفیت و سالم دانسته اند که در طول سال ها ذره ای از آن کم نشده است، بلکه روز به روز بهتر هم شده است.

تهرانگردی؛ بهترین برگر های تهران (3)

کباب های چوبی (عالیکباب) آرمن که در روغن طبخ میشود هم غذایی ابتکاری از این رستوران است که مطمئناً ارزش امتحان کردن را دارند. ارمن در روز های گرم سال کوچه را خم با میز و صندلی هایش از آن خود و مشتریانش میکند و کمی از مشکل جا را حل میکند ولی این شلوغی یک اپیدمی در بین تمامی رستوران های معروف در پایتخت است و شکم باز ها به منتظر ماندن و صف ایستادن عادت کرده اند!

تهرانگردی؛ بهترین برگر های تهران (3)

آدرس: خیابان مطهری، نرسیده به تقاطع سهروردی، نبش کوچه سنندج، پلاک 112

تهرانگردی؛ بهترین برگر های تهران (3)

برگر هاکوپیان

دایی ژرژیکِ هاکوپیان را همه شکم باز ها میشناسند. صاحب رستوران برگر هاکوپیان که بدون شک بهترین برگر تهران است (بر اساس آرای مردم در اپلیکیشن Foursquare). رستورانی که بیش از 40 سال است که در محله سید خندان جا خوش کرده ولی شاید تا همین 3 سال پیش 5 درصد مشتریان دائمی امروزش، آن را نمیشناختند و در موردش چیزی نشنیده بودند. دلیلش هم این است هاکوپیان در سال های گذشته با نام قدیمی بارکودا و به مدیریت هاکوپیانِ پدر (پدرِ دایی ژرژیک) فعالیت میکرد و ده ها سال بود که یک رستوران معمولی و غذاهای معمولی با مشتریانی اکثراً از هموطنان ارامنه داشت تا اینکه یک انقلاب و بازنگری کلی این رستوران را شهره شهر کرد. برگر های ضخیم که با ظاهری متفاوت از تمامی برگر های شهر یک سوراخ در میان خود دارند. با طعمی کاملاً متفاوت با هر برگری که در پایتخت خورده باشد. کسی راز برگر های لذیذ و نسبتاً شورِ دایی ژرژیک را نمیداند، چون اگر میدانست، هاکوپیان دیگر بهترین برگر تهران نبود.

تهرانگردی؛ بهترین برگر های تهران (3)

خیابان ابوذر در ضلع شمالی سید خندان خیابانی خلوت و دنج است که به لطف پا گرفتن هاکوپیان به یک خیابان شلوغ و پر رفت و آمد تبدیل شده است و پیدا کردن جای پارک را در هر کجای این بلوار خیلی سخت کرده است. هاکوپیان همیشه شلوغ است و جای نشستن ندارید و باید پس از سفارش و گرفتن فیش، تا اعلام شدن شماره فیشتان صبر کنید و سپس غذایتان تحویل گرفته و هرکجا که میخواهید بروید! علامت نزدیک شدن به هاکوپیان، دود بلند شده از سینی گریل برگر ها و بوی مست کننده گوشت گریل شده است. شهرت و تخصص این رستوران بیشتر به خاطر گوشت برگر هایش است، ولی منوی کوچک آن به خوبی انواع هات داگ و ژامبون و … را هم در کنار انواع برگر ها در خودش جا داده است. علاوه بر این هاکوپیان برای اقلیت های مذهبی، اقلام جداگانه ای در منوی مخفی اش دارد که به سادگی دست هر مشتری ای نمیدهد! وجه تمایز این برگر ها با سایر برگر هایی که در رستوران های دیگر امتحان میکنید کیفیت گوشت آن است که طعم واقعی گوشت را با همان گازِ اول، می توانید کاملاً درک کنید که بخاطر دامداری اختصاصی ای است که دایی ژرژیک از آن بهره میبرد.

تهرانگردی؛ بهترین برگر های تهران (3)

آدرس: بالاتر از سید خندان، خیابان خواجه عبدالله انصاری، ابوذر غفاری شمالی، پلاک ۴۹

تهرانگردی؛ بهترین برگر های تهران (3)

فست فود ترنج

فست فود های زنجیره ای ترنج یکی دیگر از نام های آشنا برای علاقه مندان به فست فود ها و برگر هاست. ترنج چندین شعبه در تهران دارد (اکثرا غرب تهران) که با ساندویج های خوشمزه و منحصر به فرد و قیمت مناسبش خیلی زود یکی از محبوب ترین فست فود های تهران شد و به گسترش شعبه هایش پرداخت که همین چند وقت پیش شعبه سعادت آباد خود را هم افتتاح کرد.

تهرانگردی؛ بهترین برگر های تهران (3)

همبرگرهای ترنج در نوع خود تک و بی همتا هستند و در ظاهری خاص و بی بدیل و متفاوت با نان های گرد و درازِ رایج، در نان های با برش های مورب و اشتها برانگیز تهیه میشوند که مواد اولیه آن غرق در پنیز و قارچ و سس های خوشمزه شده اند و خیلی پر و پیمان و سنگین هستند. محبوب ترین شعبه ترنج در خیابان ستارخان (تهران ویلا) میباشد که برگر های لذیذ این شعبه مد نظر ماست و در این لیست قرار میگیرد.

تهرانگردی؛ بهترین برگر های تهران (3)

آدرس: ستارخان، سه راه تهران ویلا، بالای پارک تهران ویلا، کوچه سهراب

تهرانگردی؛ بهترین برگر های تهران (3)

 آفرود برگر

یکی از برگر های معروف سعادت آباد که با توجه به فضای داخلی و دکوراسیون متفاوت اش به پاتوق دائمی عشق ماشین ها و آفرود باز ها تبدیل شده است. دیوار های این رستوران پر از تصاویری از ماشین های آفرود و لوگوی خودروسازی های معروف است و هر عشق ماشینی را به محض ورود به رستوران به وجد می آورد.

تهرانگردی؛ بهترین برگر های تهران (2)

حتی شیر آب آن هم به شکل نازل بنزین است که آب را داخل سینکی به شکل تایر میریزد! دکوراسیون تنها نکته مثبت آفرود برگر نیست، بلکه ساندویچ های خوشمزه و برگر های دوبلِ لذیذ که با مود اولیه با کیفیت و مخلفات مرغوب ساخته میشود، به آفرود اعتباری فرامنطقه ای بخشیده است. اگر مسیرتان به سعادت آباد خورد، مطمئن باشید از امتحان کردن برگر های آفرود پشیمان نخواهید شد، حداقل فضای داخلی آن یک تجربه متفاوت و شاید جذاب برایتان است.

تهرانگردی؛ بهترین برگر های تهران (2)

آدرس:  سعادت آباد، سرو غربی، خیابان بخشایش، نبش کوچه زند وکیلی

تهرانگردی؛ بهترین برگر های تهران (2)

پنج نفر (فایو گایز)

برگر فایو گایز (Five Guys) یا پنج نفر یکی از معروف ترین و پر مشتری ترین برگر های سراسر تهران است و بعید است که اهل شکم گردی و علاقه مند به برگر باشید و اسم آن را تا بحال نشنیده باشید! فایو گایز یک رستوران باکلاس با خدمات آنچنانی نیست ولی آنقدر به مشتری مداری و کیفیت ساندویچ هایش اهمیت داده است که یکی از محبوب ترین برگر های تهران شده است. ظاهر اشتها آور و هیجان انگیز ساندویچ های فایو گایز خوراک عکس های اینستاگرامی است! ولی حواستان باشد که عکس انداختن باعث از دهان افتادن ساندویچ های بی نظیر آن نشود.

تهرانگردی؛ بهترین برگر های تهران (2)

کسانی که به فایو گایز رفته اند حتما بر این موضوع واقف اند که طعم پنیر گودای مورد استفاده در برگر های فایو گایز طعمی منحصر به فرد و متفاوت از سایر چیزبرگر های پایتخت دارد و همین عاملی برای مشهور شدن چیزبرگر های این رستوران شده است. ساندویچ های فایو گایز حجم کافی برای سیر کردن یک نفر را دارند و همانند برخی رقبا کمیت را فدای قیمتِ مناسب نکرده اند، پس حواستان به جیبتان باشد!

تهرانگردی؛ بهترین برگر های تهران (2)

آدرس:  سعادت آباد، بالاتر از میدان سرو، پلاک 58

تهرانگردی؛ بهترین برگر های تهران (2)

برگر مارون

مارون (Maroon) یک رستوران بسیار دنج و کوچک با دکوراسیون و محیط خاص و سرویس قابل قبول و پرسنل مودب و غذای عالی با قیمت کمی بالاست! رستورانی لوکس در محله ی لوکس فرشته است که چند سالی میشود نامی برای خود در شمال تهران دست و پا کرده است. دکوراسیون شیکِ اروپایی در کنار ساندویچ ها و برگر های خوش مزه و با کیفیت از نکات مثبت این رستوران هستند.

تهرانگردی؛ بهترین برگر های تهران (2)

ساندویچ کاری، ساندویچ فیلادلفیا، چیزبرگر، بیکن برگر و سایر برگر های دوست داشتنیِ مارون میتواند یکی از انتخاب های شما از منوی بلندبالای این رستوران باشد. مارون منوي دسر هم دارد. در کنار چاي دمي و قهوه و ميلك شيك با كيك روز. خلاصه در مارون یک ظهر خوب را با عزیزتان خواهید گذراند.

تهرانگردی؛ بهترین برگر های تهران (2)

آدرس: خیابان فرشته، خیابان تختی، پلاک 17

تهرانگردی؛ بهترین برگر های تهران (2)

خانه همبرگر

یکی دیگر از رستوران های محبوب و پر مشتری غرب تهران که همانطور که از نامش پیداست، تخصصش در طبخ اعلاترین و خوشمزه ترین همبرگر های تهران است. برگر های ضخیم و خوش پخت با طعمی متفاوت و مخلفاتی همگون و لذیذ. شک نکنید به محض چشیدن طعم همبرگر های «خانه همبرگر» از مشتریان دائمی آن خواهید شد.

تهرانگردی؛ بهترین برگر های تهران (2)

برگر های دوبلِ این رستوران در سرتاسر تهران معروف هستند و عشق شکم ها را از هر نقطه تهران به شهرک غرب میکشانند تا طعم واقعیِ یک برگر لذیذ را بچشند و از شامِ چرب و چیلی خود لذت ببرند. خانه همبرگر فضای زیادی برای نشستن ندارد (مخصوصاً در روز های تعطیل) و بهتر است پس از سفارش غذا و تحویل گرفتن آن، آن را در ماشین یا منزل نوش جان کنید.

تهرانگردی؛ بهترین برگر های تهران (2)

آدرس: شهرک غرب، بلوار دریا، مطهری شمالی، پلاک 4

تهرانگردی؛ بهترین برگر های تهران (2)

برگر مرگر

برگر مرگر (Burger Murger) نامی آشنا برای شکم باز های شمال تهران است و هر کسی ادعای شکم باز بودن میکند باید یکی از مشتریان این رستوران باشد! رستورانی نسبتاً قدیمی در بین برگر های معروف تهران که متخصص در طبخ انواع برگر های سینگل و دوبل است و با طاهر جذابی که برای ساندویچ هایش میسازد سهم بالایی در لوکیشن های اینستاگرامی دارد!

تهرانگردی؛ بهترین برگر های تهران (2)

سیب زمینی های مخصوص با سسِ عالی این رستوران یکی دیگر از دلایل شهرت برگر مرگر شده است. سرآشپز برگر مرگر معتقد است که حضور یک یا دو پر پیاز در هر ساندویچی ضروری است، عاملی که شاید خیلی ها طعم و بوی آن را نپسندند، پس پیش از نوش جان کردن ساندویچ های برگر مرگر حواستان به محتویات داخل آن باشد تا با پیاز تند آن سورپرایز نشوید!

تهرانگردی؛ بهترین برگر های تهران (2)

آدرس:  خیابان دزاشیب، خیابان نجابت جو، پلاک 248

تهرانگردی؛ بهترین برگر های تهران (2)

منبع:  http://www.bartarinha.ir/

 

Leave a Reply